Rad
Za Rad je debitovao 28. avgusta 2011. godine protiv Slobode Užice. Đurđević je odigrao 7 utakmica u sezoni 2011/12. i nije postigao gol. Svoj prvi gol u profesionalnoj karijeri Đurđević postiže protiv Hajduka samo pet minuta nakon što je ušao u igru za pobedu Rada 1:0. U narednom kolu Đurđević postiže gol ponovo u samoj završnici utakmice, protiv Radničkog iz Kragujevca i donosi novi bod za građevinare. Đurđević je i u trećoj utakmici zaredom postigao gol u remiju (1:1) protiv Crvene zvezde. Na 25 utakmica u svim takmičenjima Đurđević je postigao 9 golova i upisao 1 asistenciju. Nakon odlične sezone za Đurđevića su bili zainteresovani Partizan i Anderleht. U sezoni 2013/14. je postigao samo 2 pogotka na 11 utakmica u Superligi. Ta 2 pogotka postigao je na utakmici protiv Javora u Ivanjici u pobedi Rada 1:2.

Vitese
U januaru 2014. Đurđević prelazi u holandski Vitese i potpisuje četvorogodišnji ugovor. 7. februara Đurđević je debitovao za Vitese u Eredivisiji protiv ADO Den Haga. U julu 2014. Đurđević je postigao gol u prijateljskom meču protiv Čelsija. 1. februara 2015. Đurđević je postigao spektakularan gol protiv Ajaksa u 85. minutu za pobedu Vitesea 1:0.

Palermo
18. avgusta 2015. Đurđević potpisuje za Palermo. Na svom debiju u Seriji A Đurđević postiže gol protiv Karpija, a utakmica se završila rezultatom 2:2. U sledećem kolu Đurđević počinje utakmicu u startnoj postavi protiv Milana na San Siru, ali izlazi iz igre u 56. minutu zbog povrede i propušta narednih 10 utakmica. 7. februara 2016. Đurđević postiže svoj drugi gol u sezoni, protiv Sasuola, a utakmica se završila rezultatom 2:2. Đurđević je odigrao 14 utakmica u Seriji A i postigao 2 gola.

Partizan
22. avgusta 2016. Đurđević se vraća u srpski fudbal i potpisuje za Partizan. Pet dana kasnije je debitovao za Partizan u Superligi Srbije u pobedi protiv svog bivšeg kluba, protiv Rada. 21. septembra Đurđević je postigao 2 gola u šesnaestini finala Kupa Srbije, u pobedi Partizana od 3:1 nad Napretkom iz Kruševca. Svoj prvi gol za Partizan u Superligi, Đurđević postiže 2. oktobra protiv lučanske Mladosti. 29. oktobra postigao je 2 gola i upisao 1 asistenciju protiv Radnik Surdulice u pobedi Partizana od 1:3. 11. decembra Đurđević postiže het trik u pobedi od 1:3 protiv Čukaričkog, a prvi gol na utakmici je postigao posle 10 sekundi i to je najbrži gol u istoriji Superlige. 5.maja je u utakmici protiv Javor Matisa postigao dva gola za pobedu Partizana od 1:2.

Reprezentacija
Učestvovao na Evropskom prvenstvu do 19 godina 2013. gde je reprezentacija Srbije osvojila titulu prvaka.Na turniru je postigao jedan gol (u polufinalnoj utakmici sa Portugalom).
Sa 9 postignutih golova, Đurđević je bio najbolji strelac reprezentacije Srbije do 21 godine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo do 21 godine 2017. u Poljskoj. Na završnom takmičenju je postigao gol iz Penala na utakmici protiv Makedonije.

Datum rođenja: 02. mart 1994.
Mesto rođenja: Beograd